Wypalenie aktywistyczne. Jak sobie pomóc, kiedy aktywizm nas przytłacza? – Amnesty International

Wypalenie aktywistyczne. Jak sobie pomóc, kiedy aktywizm nas przytłacza?

Serdecznie zapraszamy aktywistów i aktywistki, którzy szukają sposobów na zadbanie o siebie na swojej aktywistycznej drodze. Wspólnie zastanowimy się, jak w skuteczny, ale przede wszystkim zrównoważony sposób działać, by uniknąć aktywistycznego wypalenia. Na wasze zgłoszenia czekamy do 31 maja!

CELE: 

–  Wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak pozostać zaangażowanym aktywistą/tką i w zrównoważony sposób zarządzać swoją energią; 

– Zdefiniowanie co może spowodować wypalenie?  
– Jak włączać dbanie o siebie i innych w działania społeczne?                                                                                                                                                                                    

Podczas warsztatu przyjrzymy się wspólnie w gronie działaczek i działaczy na rzecz praw człowieka temu, co sprawia, że zaangażowanie społeczne często nas przeciąża. Co powoduje, że się wypalamy? Czym w ogóle jest wypalenie aktywistyczne i troska o siebie (tzw. self-care)? Jak zapobiegać wypaleniu i jak sobie z tym radzić? Jak włączać bieżącą troskę o siebie i siebie nawzajem (collective care) na bieżąco w nasze działania społeczne? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukamy wspólnie.  

Prowadząca: Natalia Sarata, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, ekspertka równościowa i badaczka. Aktywistka feministyczna zaangażowana w ruch kobiecy i na rzecz praw człowieka w Polsce od 2002 roku, początkowo w krakowskiej Fundacji Kobiecej eFKa, później w Krakowskim Komitecie Manifowym, Ulicy Siostrzanej, Krakowskiej Sieci Antydyskryminacyjnej, od 2007 roku w Fundacji Przestrzeń Kobiet, której jest współzałożycielką, a także w Towarzystwie Edukacji Antydyskryminacyjnej (od 2009) jako jego członkini-założycielka, a w latach 2009-2011 członkini zarządu. Autorka inicjatywy RegenerAkcja, która wspiera aktywistki i aktywistów w regeneracji i promuje regeneratywny aktywizm oparty o ideę troski o siebie (self care) i o siebie nawzajem (collective care). Pracuje lub pracowała z takimi organizacjami jak Greenpeace Polska, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja Batorego, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Towarzyszy stowarzyszeniu Amnesty International Polska w rozwoju systemu wsparcia aktywistów i aktywistek grup lokalnych. RegenerAkcja. Miejsce dla zmęczonych aktywistek i aktywistów: www.facebook.com/regenerakcja 

CZAS I MIEJSCE 

Spotkanie będzie miało charakter jednodniowy – 16 czerwca – w Warszawie. Osobom spoza Warszawy zapewniamy jeden nocleg.          

KOGO ZAPRASZAMY? 

Na spotkanie zapraszamy aktywistów i aktywistki zarówno z mniejszych jak i z większych miast. Wspólnym mianownikiem będzie tu zrównoważony aktywizm i zarządzanie swoją energią w aktywistycznej działalności. 

WARUNKI UCZESTNICTWA 

  • Amnesty International, jako organizator spotkania, pokrywa koszty dojazdu do/z Warszawy środkami transportu zbiorowego (autobusy, TLK, Intercity, Polregio).  
  • Zapewniamy nocleg i wegańskie pyszne jedzenie.  
  • Zgłaszając się na szkolenie, deklarujesz pełne i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.  

REKRUTACJA 

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego który znajduje się tutaj>>>  

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 maja! 

Masz pytania? Skontaktuj się z Aleksandrą Ziółkowską pod mailem: aleksandra.ziolkowska@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

25305