Wystawa ?Prawa człowieka w obiektywie? w Pile – Amnesty International

Wystawa ?Prawa człowieka w obiektywie? w Pile

Wystawa prezentuje 47 zdjęć, zakwalifikowanych do konkursu fotograficznego, odbywającego się pod hasłem: -Żyć godnie, to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie-. Była to druga edycja konkursu -Prawa człowieka w obiektywie- organizowanego przez Amnesty International oraz portal Plfoto.com.
Temat konkursu związany był z prowadzoną przez Amnesty International kampanią -Żądamy godności- , która ma na celu walkę z ubóstwem. Tytuł wyłoniony został przez organizację, w którym uczestnicy odpowiadali na pytanie -Co dla Ciebie znaczy żyć godnie-. Jest to jedna z wypowiedzi.
Konkurs skierowany był do osób zajmujących się fotografią zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie. Miał na celu zachęcenie uczestników do ukazania ich spojrzenia na prawa człowieka, tym razem ze strony prawa do godnego życia.
Na konkurs wpłynęło 500 zdjęć od 200 uczestników. Z tej puli jury w składzie: prof. Ksawery Piwocki, rektor warszawskiej ASP; Jerzy Katolik, prezes Zarządu Corporate Services Sp. z o.o.; oraz Adam Sanocki, członek Zarządu Amnesty International wybrali 60 prac finałowych, z których użytkownicy portalu PlFoto wyróżnili 11 prac oraz wyłonili zwycięzcę. Został nim Adam Gardocki.
Wyróżnione zdjęcia zaprezentowano w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. Wystawa w Pile prezentowana będzie do 16 października 2010 r., później oglądać ją będzie można w innych miastach Polski.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2585