Wystawa zdjęć “S.O.S. Europo” w Lublinie – Amnesty International

Wystawa zdjęć “S.O.S. Europo” w Lublinie

Lubelska Grupa Amnesty International ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy fotografii kampanii "S.O.S. Europo"

Otwarcie wystawy odbędzie się 22 kwietnia 2015 roku w Centrum Kultury przy ulicy Peowiaków 12. Będzie można ją oglądać do 4 maja 2015 roku.

Wystawa Amnesty International “S.O.S. Europo” to 18 zdjęć autorstwa greckiego fotografa Giorgosa Moutafisa i bułgarskiej fotografki Vesseliny Nikołajewej pokazujących z jednej strony migrantów i migrantki szukających schronienia lub lepszej przyszłości w Unii Europejskiej, a doświadczających przemocy na jej południowych granicach, z drugiej strony portrety indywidualnych uchodźców i uchodźczyń z Syrii, którym udało się dostać do Bułgarii. Zdjęcia Moutafisa ukazują przemoc i dramat ludzi w stanie desperackiej ucieczki  i szukania bezpieczeństwa, zdjęcia Nikolajewej – marzenia i troski tych, którym udało się tę granicę przekroczyć. Wystawa ukazuje skutki europejskiej polityki zamykania granic, która sprawia, że myślimy o migrantach i uchodźcach w kategoriach liczb a nie ludzi.

Kraje: Grecja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Serbia.

Kontakt:

Koordynatorka Lubelskiej Grupy Amnesty International Kinga Knap –  697 258 811

Kamil Raczyński – 607 706 415

Szczepan Czarnecki – 508 599 097

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla represji wobec osób niosących pomoc

Powiązane tematy

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

1175