XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International – Amnesty International

XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już od 29 listopada do 9 grudnia będzie można wziąć udział w Maratonie Pisania Listów, by pomóc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. Każdy może się zaangażować i zorganizować Maraton w swojej szkole, miejscu pracy, ulubionej kawiarni albo w domu w gronie znajomych. Zachęcamy do zarejestrowania swojego wydarzenia.

 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który świętujemy 10 grudnia. W tym roku Maraton odbędzie się już po raz 19. W dniach 29 XI – 9 XII w kilkuset miejscach w całej Polsce będziemy pisać listy w obronie odważnych kobiet, których prawa zostały złamane. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w ponad 700 miejscach w całej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a na całym świecie podjęto ok. 5,5 miliona akcji.

Sukcesy
Iskra odwagi jest w każdym z nas! Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Za sprawą Maratonu Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa człowieka zostały złamane. W tym roku otrzymaliśmy dobre wiadomości o uwolnieniu aktywisty z Czadu, Mahadine’a i honorowego prezesa Amnesty International w Turcji, Tanera Kılıça, bohaterów Maratonu Pisania Listów z 2017 roku. Taner Kılıç, który został zwolniony 15 sierpnia po ponad czternastu miesiącach przebywania w więzieniu, podziękował swoim zwolennikom i wyraził nadzieję, że kampania na rzecz jego uwolnienia pomoże nagłośnić historie innych ofiar procesów o podłożu politycznym w Turcji. 

– Myślę, że kampania na rzecz mojego uwolnienia pomogła rzucić światło na wszystkie osoby, które padły ofiarą politycznie umotywowanych, niesprawiedliwych procesów w Turcji – powiedział Taner. 

– Wszystkim, którzy przysłali mi niezliczone listy z całego świata – od Kanady po Japonię, od Norwegii po Benin – chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność. 

– Podczas pobytu w więzieniu działania te podniosły mnie na duchu i przypomniały mi o znaczeniu międzynarodowej solidarności w walce o prawa człowieka. 

W tym roku, wolność odzyskały również osoby, w sprawie których apelowaliśmy podczas wcześniejszych edycji Maratonu: rysownik Zunar z Malezji oraz Teodora del Carmen Vásquez z Salwadoru, która została uwięziona za urodzenie martwego dziecka. 

Dodatkowe informacje na temat Maratonu oraz formularz służący do zarejestrowania miejsca można znaleźć na stronie Maratonu.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Gwatemala: Bernardo Caal Xol nie powinien był spędzić ani jednego dnia w więzieniu

Powiązany temat

Kamerun: uwolnienie studentów skazanych na 10 lat za wysyłanie sobie dowcipów o Boko Haram

19775