Yes Meni idą na rewolucję – Amnesty International

Yes Meni idą na rewolucję

Już 3 lipca do kin w całej Polsce wchodzi kolejna odsłona powieści o niezwykłych i kreatywnych aktywistach - Yes Menach. Film zdobył wyróżnienie Amnesty International na 12. Docs Against Gravity Film Festival.

Dokument pokazuje kulisy akcji Mike’a Bonano i Andy’ego Bichlbauma oraz ich przyjaciół, a także wpływ, jaki mają te akcje, na ich życie prywatne. “Yes Meni” już od 20 lat organizują niezwykle odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę światowych mediów. Celem happeningów jest ukazanie aktów łamania praw człowieka przez międzynarodowe korporacje, które dopuszczały się przestępstw i machlojek, aby osiągnąć zysk.

W tej nierównej walce za broń służą działaczom jedynie używane garnitury, w których bezwstydnie i z tupetem wkradają się na imprezy biznesowe, udając państwowych urzędników lub przedstawicieli korporacji. Ukazują tym samym niebezpieczeństwo świata, którym rządzi pieniądz. Swoje doświadczenia przedstawili dotąd w dwóch filmach: “Yes Meni” i “Yes Meni naprawiają świat”. W trzecim filmie, “Yes Meni idą na rewolucję”, tytułowi bohaterowie są już po czterdziestce i ich dalszej działalności zagraża kryzys wieku średniego. A czeka ich największe jak do tej pory wyzwanie, czyli zmiany klimatyczne na Ziemi. Podchodzą do niego bardzo profesjonalnie i osobiście, wymyślając szereg spektakularnych akcji.

Film nie jest jednak tylko świetną i zabawną relacją z ostatnich akcji “Yes Menów”. Przede wszystkim jest refleksją nad osobowościami aktywistów, którzy starają się świat uczynić lepszym, oraz nad ich ciężką pracą.

Więcej o filmie na stronie dystrybutora Against Gravity 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1130