?Yes Meni naprawiają świat? ? premiera niezwykłego dokumentu już 20 listopada w warszawskiej Kinotece! – Amnesty International

?Yes Meni naprawiają świat? ? premiera niezwykłego dokumentu już 20 listopada w warszawskiej Kinotece!

Oficjalna Selekcja: Sundance 2009, Seattle 2009, Buenos Aires 2009
Nagroda Publiczności Berlinale 2009,
Nagroda Publiczności Planete Doc Review 2009,
Nagroda Publiczności Berkshire Int-l Film Festival 2009,
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych Weekendu z cyfrowym Planete Doc Review 2009,
-Wystarczy garnitur, dobre chęci i odrobina impertynencji- – twierdzi Andy Bichlbaum. Udowadnia to z wdziękiem kameleona, gładko przeobrażając się w typ korporacyjnego menedżera. Świadomi roli mediów we współczesnym świecie na różne sposoby przyciągają ich uwagę zyskując tym samym rozgłos dla sprawy. Zwieńczeniem wielomiesięcznych działań jest ich osobista wersja -New York Timesa-, którą zamieniono w społeczno-polityczny koncert życzeń. Na stronach gazety-fałszywki pojawiają się artykuły wybiegające do przodu o kilka miesięcy, opisujące świat takim, -jakim chcielibyśmy za kilka miesięcy zastać-.
Dokument jest sporą refleksją nad działaniami prowadzonymi przez korporacje i wielkie koncerny międzynarodowe, odpowiedzialnością za ich działania, które często są destrukcyjne dla środowiska czy społeczności lokalnych. Zagadnienie to jest jednym z poruszanych przez Amnesty International w ramach kampanii -Żądamy godności-. -Yes Meni- ukazują także problem katastrofy w Bhopalu z 1984 roku. Dlatego też Amnesty International zachęca do obejrzenia dokumentu!
Więcej o katastrofie w Bhopalu.

YES MENI NAPRAWIAJĄ ŚWIAT / The Yes Men Fix the World
SCENARIUSZ, REŻYSERIA I PRODUKCJA: Andy Bichlbaum i Mike Bonanno
WSPÓŁREŻYSERIA: Kurt Engfehr
SPECJALNY UDZIAŁ W FILMIE: Reggie Watts
Francja 2008, 90 min.
Dystrybucja w Polsce: Against Gravity

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2897