Zapraszamy na szkolenie dla młodzieży i nauczycieli_nauczycielek

Prawa człowieka w czasach konfliktu – dociekaj, myśl globalnie i działaj lokalnie. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu w Warszawie oraz do przeprowadzenia akcji w obronie praw człowieka. 

Kto może wziąć udział w rekrutacji na szkolenie? 

  • Reprezentacja szkoły: nauczyciel_nauczycielka plus dwie osoby spośród młodzieży (łącznie trzy osoby z każdej szkoły). Obecność nauczyciela_nauczycielki jest konieczna!  
  • Szkolenie jest kierowane do młodzieży od klasy siódmej szkoły podstawowej do ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.  
  • Na szkolenie zapraszamy osoby ze szkół z miejscowości poniżej 250 tysięcy mieszkańców_mieszkanek. 

To szkolenie jest dla Was, jeśli: 

  • wierzycie w równość, sprawiedliwość, otwartość na świat i szacunek dla każdej osoby – bez wyjątków, 
  • chcecie budować świat, gdzie wszyscy ludzie mogą żyć bezpiecznie i cieszyć się wolnością, 
  • chcecie dowiedzieć się więcej o mechanizmach ochrony praw człowieka w czasie konfliktów zbrojnych, które obecnie mają miejsce na świecie, 
  • macie gotowość podjąć działania w swojej szkole po szkoleniu, 
  • jesteście Szkolną Grupą Praw Człowieka, która działa we współpracy z Amnesty International 

LUB 
nie jesteście Szkolną Grupą Praw Człowieka, ale w Waszej szkole uczy się młodzież, która chciałaby działać na rzecz praw człowieka. 

Dzięki szkoleniu: 

  • dowiecie się, jakie znaczenie mają prawa człowieka w konfliktach zbrojnych oraz jaka jest ich rola w obliczu globalnych kryzysów, 
  • poznacie globalne przyczyny i konsekwencje współczesnych konfliktów zbrojnych i sposoby ich przedstawiania w mediach, 
  • zainspirujecie się do podejmowania działań na rzecz praw człowieka w swoich szkołach. 

UWAGA: Grupy, które wezmą udział w szkoleniu, zobowiązują się do zorganizowania i przeprowadzenia w swoich szkołach działań promujących postawy tolerancji i solidarności w okresie kwiecień–maj 2025, przy wsparciu Amnesty International (zarówno finansowym, jak i koncepcyjnym). 

Informacje organizacyjne 

Szkolenie odbędzie się w weekend 22 i 23 marca 2025 r. w biurze Amnesty International w Warszawie.  

  • Zapewniamy nocleg z soboty na niedzielę oraz wyżywienie, zwracamy koszty dojazdu komunikacją publiczną,  
  • szkolenie jest bezpłatne,  
  • szkolenie rozpocznie się i zakończy w godzinach, które umożliwią dojazd z/do innych miejscowości tego samego dnia.  

Rekrutacja

Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego do 5 marca 2025 r. 7 marca poinformujemy o wynikach rekrutacji. 

W Amnesty International chcemy, aby wszystkie osoby czuły się dobrze i bezpiecznie. Prawa człowieka przysługują każdej osobie, bez wyjątku, dlatego reagujemy na wszelkie przejawy mowy nienawiści i dyskryminacji: homo-, bi-, queer- i transfobii, seksizmu, mizoginii, ableizmu, ageizmu, ksenofobii i innych form wykluczenia. Wspólnie budujmy świat oparty na równości, godności i szacunku. Dbajmy o siebie nawzajem. 

Projekt “Masz tę moc. Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”  jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 

Współfinansowane przez Unię Europejską.