Zaproszenie na Walne Zgromadzenie – Amnesty International

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie

List Agnieszki Gałki, prezeski Amnesty International Polska, z zaproszeniem na coroczne Walne Zgromadzenie ruchu.<br /> <br />

Drogie i Drodzy,
zbliża się doroczne święto Amnesty International i praw człowieka w Polsce – nasze Walne Zgromadzenie!
17-18 maja w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu naszej organizacji. Podczas Walnego Zgromadzenia będziemy podsumowywać ostatni rok działalności Stowarzyszenia. Podejmiemy również najważniejsze decyzje dotyczące kierunków działań i zmian w polskiej sekcji. Będzie to także niezwykła okazja do spotkań i akcji na temat praw człowieka. Nie może Was zabraknąć! Zgłoszenie wyślijcie mailowo, na adres walne2014@amnesty.org.pl, lub listownie, na adres Stowarzyszenia (formularz do ściągnięcia).
Ten rok był szczególny dla działalności Amnesty International w Polsce. Mieliśmy wiele ciekawych akcji i bardzo ważnych kampanii, które zaangażowały tysiące osób. Szczególną uwagę chciałabym zwrócić na działania sekcji w dwóch polskich sprawach – w czerwcu 2013 roku opublikowaliśmy pierwszy w pełni poświęcony Polsce raport na temat programu tajnych więzień CIA, a jeszcze w kwietniu 2013 roku rozpoczęliśmy pierwszą od 25 lat polską Pilną Akcję (w obronie romskich rodzin z obozowiska na ul. Kamieńskiego we Wrocławiu).
Najważniejszym punktem programu Walnego Zgromadzenia będzie głosowanie nad przyjęciem raportów – merytorycznego i finansowego – oraz wybór nowych władz Stowarzyszenia. W tym roku dokonamy wyboru trzech osób, które uzupełnią skład Zarządu po zakończeniu kadencji przez Elżbietę Wiercińską-Kazimierczuk, Matusza Hładkiego oraz Janusza Niedbała.
Wasz głos może zdecydować o sile Zarządu i przyszłych działaniach Amnesty!
Osoby zainteresowane kandydowaniem do Zarządu Stowarzyszenia proszę przed wysłaniem zgłoszeń o dokładne zapoznanie się z uchwałą Zarządu nr 1/04/2014, gdzie znajdziecie między innymi szczegółowe informacje odnośnie dokumentów niezbędnych do złożenia prawidłowego zgłoszenia oraz terminu jego wysłania. Zgłoszenie wraz z kompletem dokumentów należy wysłać do biura Stowarzyszenia drogą mailową (walne2014@amnesty.org.pl) lub listem poleconym. Niezależnie od formy wszystkie dokumenty muszą dotrzeć do biura najpóźniej do 9 maja 2014 roku, do godz. 23:59 (także w przypadku listów).
Wyjątkowym gościem tegorocznego Walnego Zgromadzenia będzie Zoryan Kis – koordynator kampanii Amnesty International Ukraina, któremu w dużym stopniu zawdzięczamy informacje i materiały o naruszeniach praw człowieka na Ukrainie. Zoryan sam śledził i dokumentował wiele z przypadków łamania praw człowieka podczas protestów EuroMajdanu i po nich, m.in. te, które w lutym 2014 roku znalazły się na Maratonie Pisania Listów “Solidarni z Ukrainą”.
Podczas Walnego Zgromadzenia odbędzie się też akcja rozpoczynająca polską odsłonę nowej globalnej kampanii STOP Torturom. Niezwykle zapowiadają się akcje przygotowane przez warszawską grupę lokalną i niedzielne warsztaty (o szczegółowym programie poinformujemy niebawem). Natomiast jeszcze w piątek (16 maja) zapraszam na spotkanie z członkami Zarządu Stowarzyszenia. Zainteresowanym osobom opowiemy o naszej roli i działaniu.
Liczę na Waszą obecność! Pokażmy, jak silnym jesteśmy ruchem!
Agnieszka Gałka
Prezeska Zarządu
Amnesty International Polska

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1547