Zgromadzenie Globalne Amnesty International

W dniach 6-8 lipca br. w Warszawie odbędzie się Zgromadzenie Globalne Amnesty International.

Zgromadzenie Globalne jest organem decyzyjnym całej organizacji Amnesty International. Odbywa się co roku i jest okazją dla przedstawicieli Amnesty z całego świata do spotkania i demokratycznego głosowania nad kierunkiem rozwoju ruchu. Zgromadzenie Globalne, wcześniej zwane Spotkaniem Rady Międzynarodowej, może przyjąć rezolucję zobowiązującą Zarząd Międzynarodowy do opracowania stanowiska w konkretnej sprawie albo zlecić badania lub konsultacje, które w przyszłości mogą doprowadzić do przyjęcia takiego stanowiska.

Delegaci i delegatki wszystkich sekcji Amnesty International będą podejmowali istotne dla ruchu decyzje dotyczące zarówno zarządzania organizacją na poziomie globalnym, jak i zagadnień dotyczących praw człowieka.

Na Zgromadzeniu po raz pierwszy oficjalnie wystąpi nowy Sekretarz Generalny Amnesty International, Kumi Naidoo, który obejmie stanowisko w sierpniu br. Jednocześnie z organizacją pożegna się dotychczasowy Sekretarz Generalny, Salil Shetty.

Na zdjęciu obrady Zgromadzenia Globalnego w Warszawie, 6 lipca 2018.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Inwigilacja prowadzona przez Facebooka i Google’a to bezprecedensowe zagrożenie dla praw człowieka – raport Amnesty International

Powiązany temat

Amnesty International odstępuje od współpracy z firmami z branży paliw kopalnych

Powiązany temat

Prof. Ewa Łętowska o „Podręczniku sprawiedliwego procesu”

17368