Zimbabwe: Amnesty International informuje o odnalezieniu 12 ciał – ofiary torturowano aż do śmierci – Amnesty International

Zimbabwe: Amnesty International informuje o odnalezieniu 12 ciał – ofiary torturowano aż do śmierci

Przypuszcza się, że młodzież związana z ZANU-PF porwała cztery osoby z domu pana Chipiyo, radnego elekta z ramienia MDC z Chitungwiza. Jedna z ofiar to Afchford Chipiyo, syn radnego elekta MDC.

W prowincji Masvingo znaleziono 5 ciał, dwa w okręgu Gokwe w prowincji Midlands i jedno w Harare.
 
Kolejna ofiara zmarła w szpitalu w Harare z powodu obrażeń zadanych przez młodych przedstawicieli ZANU-PF. Została ona pobita podczas pogrzebu jej krewnego w Buhera.
 
Amnesty International otrzymała również informacje od naocznych świadków o tym, że uzbrojeni w karabiny żołnierze zastraszają mieszkańców wiosek nakłaniając ich do głosowania na prezydenta Mugabe 27 czerwca.
Według Amnesty International -rząd Zimbabwe musi publicznie potępić wszystkie akty przemocy jakich dopuścili się zwolennicy ZANU-PF, -weterani wojenni- i żołnierze, oraz przystąpić do współpracy z innymi partiami politycznymi, żeby niezwłocznie zakończyć przemoc polityczną-. 
-Rząd powinien również wycofać żołnierzy rozmieszczonych w rejonach miejskich i rolniczych, którzy dopuszczają się ataków na ludzi uważanych za zwolenników MDC.-
 
Amnesty International wezwało przywódców  Wspólnoty  Rozwoju Afryki Południowej ( South Africa Development Community – SADC) do zorganizowania nadzwyczajnego szczytu, na którym rozpatrzyliby sprawę pogarszającego się bezpieczeństwa w Zimbabwe.
Tłumaczyła Aleksandra Tarnowska

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3545