Znamy nominacje do nagrody medialnej Amnesty International – Pióro Nadziei 2019 – Amnesty International

Znamy nominacje do nagrody medialnej Amnesty International – Pióro Nadziei 2019

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano 140 zgłoszeń. Spośród nich Amnesty International zdecydowało się przyznać 4 nominacje dla osób broniących praw człowieka przy użyciu różnych środków medialnego przekazu:

 • Anna Gmiterek-Zabłocka – dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin
 • Jakub i Anna Górniccy – założyciele i redaktorzy serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym – Outride.rs
 • Tomasz i Marek Sekielscy – twórcy filmu dokumentalnego “Tylko nie mów nikomu”
 • Maja Staśko – aktywistka, publikuje m.in. w Krytyce Politycznej, Codzienniku Feministycznym, Gazecie Wyborczej

Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagrody Pióro Nadziei 2019, które odbędzie się 27 lutego o godzinie 19:00 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12) w Warszawie. Obowiązują zapisy. Daj nam znać, czy przyjdziesz poprzez formularz poniżej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>>

Zwycięska kandydatura zostanie wybrana przez jury konkursowe w składzie: Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, Anton Ambroziak – dziennikarz i reporter, laureat nagrody Pióro Nadziei w 2018 roku, Justyna Kopińska – reporterka, socjolog, laureatka Pióra Nadziei w 2014 roku oraz Mikołaj Pietrzak – adwokat, reprezentant Rady Programowej Amnesty International Polska.

Więcej informacji o nagrodzie>>

Zapisz się na galę 27 lutego.

  Zapisz się na galę Pióra Nadziei 27 lutego w Faktycznym Domu Kultury!

  Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w ramach konkursu "Pióro Nadziei 2019" na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

  Chcemy Cię informować o sile Twojego działania oraz sytuacji praw człowieka na świecie. Wiadomości, które od nas otrzymasz, będą dopasowane do Twoich zainteresowań.

  Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
  Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
  Pomagaj wpływać na zmianę prawa
  Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

  Pomóż teraz!

  Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
  55630