Życie i zdrowie Jeleny wciąż jest zagrożone – Amnesty International

Życie i zdrowie Jeleny wciąż jest zagrożone

13 kwietnia 2020 przywódca Czeczenii, Ramzan Kadyrow opublikował na swoim koncie na Instagramie nagranie, w którym zagroził śmiercią Jelenie Milaszynie, dziennikarce „Nowej Gazety”.

15 lipca mija 11 lat od śmierci innej rosyjskiej dziennikarki i działaczki na rzecz praw człowieka w Czeczenii – Natalii Estemirowej. Jej morderstwo jest wynikiem bezkarności, jakiej dopuściły się władze rosyjskie i czeczeńskie.

Łamanie praw człowieka w Rosji, a szczególnie na Kaukazie Północnym nie może być dłużej ignorowane. Ludzie, którzy występują w obronie innych potrzebują ochrony. Dlatego wzywamy do podjęcia wszelkich możliwych kroków do zapewniania, by nigdy nie powtórzyły się podobne groźby i aby Jelena była chroniona.

15 lipca przekażemy podpisy z całego świata w sprawie Jeleny do prokuratury w Rosji oraz Prezydenta Putina. Liczymy na Twoje wsparcie.

DZIAŁAJ TERAZ! PODPISZ PETYCJĘ

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Wezwij Ruch Huti do uwolnienia Younisa Abdelsalama!

72688