DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski aktywista uwolniony – Amnesty International

DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski aktywista uwolniony

Aktywista opozycyjny, Georges Moubayed, został uwolniony pod koniec stycznia 2012. Był przetrzymywany przez uzbrojony oddział związany z siłami rządowymi.

Georges-MoubayedGeorges Moubayed, 62-letni jubiler, został uprowadzony po wyjściu z domu w Jaramana, dzielnicy Damaszku, 10 stycznia 2012. Miejsce jego uwięzienia nie było znane, a 12 stycznia rodzina odebrała telefon z informacją, że został on postrzelony w nogę. Za jego uwolnienie porywacze zarządali okupu wysokości blisko $500,000. Został uwolniony w ostatnich dniach stycznia 2012. W chwili obecnej nie są dostępne inne informacje dotyczące jego uwolnienia.

Od marca 2011 siły bezpieczeństwa oraz pro-rządowe gangi zwane ‘shabiha’ zatrzymały tysiące demonstrantów i opozycjonistów.

Tortury i inne formy okrutnego traktowania są na porządku dziennym, a liczba potwierdzonych zgonów aresztowanych przekroczyła 270 osób.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w pilnej akcji na rzecz Georgea Moubayeda. W tej chwili nie są konieczne dalsze działania w jego sprawie.

Więcej o historii Georgea Moubayeda: PILNA AKCJA:Uprowadzony syryjski aktywista narażony na tortury

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

“Nie odbierzecie nam wspomnień” najlepszym filmem o prawach człowieka na festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Izrael/OTP: Rośnie liczba bezprawnych zabójstw i innych przestępstw. Apartheid Izraela wobec Palestyńczyków musi się skończyć

2129