DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski aktywista uwolniony – Amnesty International

DOBRE WIADOMOŚCI: Syryjski aktywista uwolniony

Aktywista opozycyjny, Georges Moubayed, został uwolniony pod koniec stycznia 2012. Był przetrzymywany przez uzbrojony oddział związany z siłami rządowymi.

Georges-MoubayedGeorges Moubayed, 62-letni jubiler, został uprowadzony po wyjściu z domu w Jaramana, dzielnicy Damaszku, 10 stycznia 2012. Miejsce jego uwięzienia nie było znane, a 12 stycznia rodzina odebrała telefon z informacją, że został on postrzelony w nogę. Za jego uwolnienie porywacze zarządali okupu wysokości blisko $500,000. Został uwolniony w ostatnich dniach stycznia 2012. W chwili obecnej nie są dostępne inne informacje dotyczące jego uwolnienia.

Od marca 2011 siły bezpieczeństwa oraz pro-rządowe gangi zwane ‘shabiha’ zatrzymały tysiące demonstrantów i opozycjonistów.

Tortury i inne formy okrutnego traktowania są na porządku dziennym, a liczba potwierdzonych zgonów aresztowanych przekroczyła 270 osób.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w pilnej akcji na rzecz Georgea Moubayeda. W tej chwili nie są konieczne dalsze działania w jego sprawie.

Więcej o historii Georgea Moubayeda: PILNA AKCJA:Uprowadzony syryjski aktywista narażony na tortury

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymaj bezprawne przesiedlenia ukraińskiej ludności cywilnej

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maroko/Hiszpania: Przeciągające się i niedostateczne postępowania po śmiertelnych wydarzeniach na granicy w Melilli pachną tzw. tuszowaniem sprawy – nowy raport Amnesty International

Powiązany temat

Ukraina: Brak zakwaterowania szczególnie zagraża osobom starszym przesiedlonym w wyniku rosyjskiej inwazji – nowy raport Amnesty International

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

2129