Lesbos – dziennik z twierdzy Europa cz. 2 – Amnesty International

Lesbos – dziennik z twierdzy Europa cz. 2

Ola Górecka<br /> <br /> Obóz dla aktywistek i aktywistów Praw Człowieka Amnesty International dobiega końca. Przez ostatnie sześć dni uczestniczyliśmy w wielu szkoleniach dotyczących kampanii S.O.S Europo oraz komunikacji i mobilizacji – wymienialiśmy się doświadczeniami i pomysłami na akcje, które niebawem zorganizują aktywiści i aktywistki na całym świecie.

 

Lesbos
Lesbos

Wśród 50 osób, które razem z aktywistami/kami poznają sytuację uchodźców w Grecji, są także  migranci. W przestrzeni tzw. „World Cafe” dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Wspólne dyskusje uświadamiają nam, jak istotne są działania, których celem jest nagłaśnianie sytuacji uchodźców, próbujących dostać się do Europy. Każda z usłyszanych na Lesbos historii to kolejny powód do podjęcia działania, dlatego prace na akcją zaczęliśmy już na obozie.
Wieczory na Lesbos turyści spędzają w egzotycznych kafejkach, podziwiając zachód słońca.
18 lipca statek, na co dzień przewożący turystów po morzu Egejskim, zamienił się w łódź pełną aktywistów i aktywistek. W rejs wyruszyliśmy z wiadomością „S.O.S Europo”, którą zapisaliśmy na ogromnym banerze zawieszonym na łodzi. Tym wspólnym działaniem, które mogli zobaczyć wczasowicze, wezwaliśmy europejskie kraje do natychmiastowej zmiany postawy wobec migrantów, zaprzestania operacji zawracania uchodźców z użyciem siły i stworzenia z Europy bezpiecznego miejsca, gdzie każdy uchodźca odnajdzie schronienie.

Przeczytaj również : Lesbos – dziennik z twierdzy Europa cz. 1 >>

When you don't exist
When you don’t exist
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

5467