Nominacje do Pióra Nadziei 2017 – Amnesty International

Nominacje do Pióra Nadziei 2017

Znamy już 4 nominacje do tegorocznej nagrody medialnej Amnesty International.

Nadesłano ponad 20 kandydatur. Spośród nich nominowaliśmy osoby broniące praw człowieka przy użyciu różnych mediów – różnych form tworzenia i rozpowszechniania treści:

  • Ludmiła Anannikova – dziennikarka Gazety Wyborczej, reporterka;
  • Paweł Cywiński – współtwórca serwisu i facebookowej strony Uchodźcy.info;
  • redakcja serwisu OKO.press;
  • Paweł Sulik – dziennikarz Radia Tok FM.

Do 25 listopada jury podejmie decyzję komu przypadnie statuetka Pióra Nadziei 2017. W jury zasiądą osoby z Amnesty International, osoby z Rady Programowej Stowarzyszenia, do której należą osoby z różnych NGOsów oraz gość specjalny, dr hab. Jacek Wasilewski.

Uroczyste wręczenie odbędzie się 9 grudnia podczas finału Maratonu Pisania Listów w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie.

Od 2015 roku Amnesty International wręcza nagrodę Pióro Nadziei osobom, które swoją pracą w mediach działają na rzecz praw człowieka. Piórem Nadziei Amnesty International chce nagradzać osoby, które zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem w swojej pracy medialnej, przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka. Laureatem nagrody mogą zostać dziennikarze i dziennikarki, ale także osoby pracujące z mediami, np. pisarze i pisarki, blogerzy i blogerki, twórcy kampanii medialnych. Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać osoby indywidualne, redakcje, firmy, instytucje i organizacje.

Więcej o nagrodzie>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

14932