Reforma sądownictwa w Polsce – Polska nie uwzględniła żadnej z rekomendacji Komisji Europejskiej – Amnesty International

Reforma sądownictwa w Polsce – Polska nie uwzględniła żadnej z rekomendacji Komisji Europejskiej

W związku z dyskusją o Polsce na spotkaniu Rady do spraw Ogólnych UE (17.04 br.), dyrektorka Amnesty International w Polsce Draginja Nadaždin powiedziała: <br /> <br /> “Praworządność w Polsce jest nadal zagrożona, zaś przyjęte ostatnio przez polski rząd kosmetyczne nowelizacje ustaw o sądach nie niwelują tego zagrożenia. Konieczne są głębokie zmiany, które przywrócą Polakom prawo do sprawiedliwych procesów”.

W związku z dyskusją o Polsce na spotkaniu Rady do spraw Ogólnych UE (17.04 br.), dyrektorka Amnesty International w Polsce Draginja Nadaždin powiedziała:

Praworządność w Polsce jest nadal zagrożona, zaś przyjęte ostatnio przez polski rząd kosmetyczne nowelizacje ustaw o sądach nie niwelują tego zagrożenia. Konieczne są głębokie zmiany, które przywrócą Polakom prawo do sprawiedliwych procesów.

W grudniu 2017 roku Komisja Europejska zwróciła się do polskiego rządu o uwzględnienie rekomendacji mających na celu ochronę niezależności sądownictwa w Polsce. Rekomendacje były odpowiedzią na zagrożenie zwiększenia politycznej kontroli nad Sądem Najwyższym, sądami powszechnymi i całością systemu sądownictwa w Polsce.

W kwietniu 2018 roku Polska odpowiedziała na rekomendacje Komisji Europejskiej przesyłając propozycje zmian w ustawach o sądach. W ocenie Amnesty International zmiany te nie uwzględniają żadnej z rekomendacji Komisji z dn. 20.12.2017.

Amnesty International porównało ostatnie zmiany w ustawach o sądach z rekomendacjami Komisji Europejskiej dotyczącymi praworządności w Polsce.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokojowa demonstracja to nie przestępstwo!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

16198