street fundraiserzy Warszawa

Street Fundraiser_ka: kim jest? Czym się zajmuje?

Codziennie na ulicach Warszawy osoby pracujące w programie F2F Amnesty International Polska podchodzą do przechodniów i zapraszają do rozmowy. Wszystko po to, aby każda osoba popierająca działalność Amnesty i walkę o prawa człowieka w Polsce i na świecie, mogła stać się częścią Stowarzyszenia, dołączyć do organizacji i wspierać jej działania finansowo.

– Cześć! Mam na imię Ola i pracuję w Amnesty International jako Street Fundraiserka!

– Kto taki?!

Codziennie na ulicach Warszawy osoby pracujące w programie F2F Amnesty International Polska podchodzą do przechodniów i zapraszają do rozmowy. Wszystko po to, aby każda osoba popierająca działalność Amnesty i walkę o prawa człowieka w Polsce i na świecie, mogła stać się częścią Stowarzyszenia, dołączyć do organizacji i wspierać jej działania finansowo.

street fundraiser Amnesty International w Warszawie
street fundraiser Amnesty International w Warszawie. Zdjęcie: Grzegorz Żukowski.

Nazwa programu F2F wzięła się od rozwinięcia angielskiego skrótu face to face oznaczającego bezpośredni kontakt, kontakt twarzą w twarz osób pracujących w programie z osobami, które mogą dołączyć poprzez członkostwo i wsparcie finansowe do Amnesty International Polska.

Street Fundraising z języka angielskiego oznacza zbiórkę uliczną w imieniu organizacji charytatywnej. Osoby proszące o darowizny mogą być opłacanymi pracownikami lub wolontariuszami. Nasi przedstawiciele i przedstawicielki nie zbierają gotówki, a za wykonywaną dla nas pracę dostają wynagrodzenie, ponieważ bardzo doceniamy ich trud i wkład, jaki wiąże się z działaniem w programie F2F.

street fundraiserzy Iga i Michał Warszawa
Street fundraiserzy Iga i Michał, Warszawa. Zdjęcie Grzegorz Żukowski

Amnesty International na świecie istnieje od 1961 roku, a w Polsce o prawa człowieka walczymy od ponad 30 lat! W tym roku kończymy 32 lata – Stowarzyszenie Amnesty International zostało zarejestrowane 6 czerwca 1990 roku. Aby utrzymać neutralność i bezstronność, nie przyjmujemy funduszy na rzecz naszych działań badawczych lub kampanijnych od jakichkolwiek rządów lub partii politycznych. Zależy nam na wiarygodności naszych działań. Aby zachować niezależność finansową, potrzebujemy zdecydowanych na regularne wsparcie darczyńców, od których zbieramy fundusze w postaci comiesięcznych przelewów. Nie prowadzimy zbiórek pieniędzy na ulicy, nie zbieramy pieniędzy do puszek. Polegamy na chronionym przez Polską Ustawę o Prawie Bankowym dokumencie nazywanym Poleceniem Zapłaty. Dzięki temu raz w miesiącu symboliczna darowizna w postaci 25, 30 lub 40 zł jest przelewana z konta bankowego osoby wspierającej bezpośrednio na prowadzone przez Amnesty International działania i kampanie.

Dla większości osób dołączających do Amnesty International fundraiser lub fundraiserka, z którymi rozmawiają na ulicy, jest pierwszą i często jedyną osobą z organizacji, z którą mają kontakt. To, w jaki sposób nasi przedstawiciele i przedstawicielki prezentują się podczas rozmowy z potencjalnymi darczyńcami ma wpływ na postrzeganie całej organizacji. Dlatego, jest to ogromnie odpowiedzialne i ważne stanowisko. Bezpośrednia rozmowa z człowiekiem daje nam szansę pokazania,że w naszej organizacji są odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu i energia, czyli wszystko, czego potrzeba do zmieniania świata na lepsze: na świat, w którym prawa człowieka są podstawą.

Street fundraiserzy Amnesty International w Warszawie.
Street fundraiserzy Amnesty International w Warszawie. Zdjęcie: Grzegorz Żukowski

Większość pracujących fundraiserów i fundraiserek usłyszało kiedyś na ulicy słowa „Co ty tu robisz, znajdź porządną pracę!” albo „Przestańcie żebrać!”. Są to zdania wypowiadane przez osoby, które zapewne nigdy wcześniej nie spotkały się z tą formą fundraisingu i nie zdają sobie sprawy, że stanowi ona podstawę naszych działań. Ponad 17 lat temu byliśmy jedną z pierwszych organizacji w Polsce, która zdecydowała się na program f2f i aktualnie jedną z kilku organizacji w kraju, która szkoli własny zespół fundrasierów i fundraiserek.

Dołącz do naszego Zespołu F2F lub wesprzyj nasze działania poprzez przekazanie comiesięcznej darowizny przez polecenie zapłaty! Wesprzyj działania organizacji, która angażuje się w rozwiązania największych globalnych problemów i kryzysów prawoczłowieczych i dyskusję wokół nich.


Dowiedz się więcej>>>

APLIKUJ na stronie olx>>>

Tematy