Wystawa #Witamy – Amnesty International

Wystawa #Witamy

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją uchodźców na greckich wyspach, w czasie, kiedy rządy nie działają i nie wywiązują się ze swoich zobowiązań przyjmowania potrzebujących, wiele osób, grup i organizacji próbuje te lukę wypełnić, swoją codzienną pracą demonstrują solidarność z uchodźcami.

Sylwetki tych ludzi prezentujemy w formie wystawy zdjęć ludzi z Lesbos. Wśród nich są rybak, który bierze udział w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych, rolnik, który dzieli się jedzeniem z uchodźcami i 84-letnia Aimilia, która od lat przyjmuje uchodźców u brzegów wyspy.

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

Przedstawiamy także samych uchodźców, którzy znaleźli się w Europie, i od miesięcy utknęli w Grecji. Każda z tych osób ma swoje przesłanie do europejskiego społeczeństwa, które chcielibyśmy nagłośnić.

Zapraszamy do wypożyczenia wystawy fotograficznej w formacie A1 i pokazania jej w swoim otoczeniu. Wystarczy wypełnić formularz. Wszystkie zasady związane z wypożyczeniem fotografii zamieszczone są w regulaminie.

Oczekujemy, że wystawie będzie towarzyszył wernisaż z udziałem ekspertów/ek Amnesty International lub innych zajmujących się kwestiami uchodźczymi. Zachęcamy także do poprowadzenia zajęć edukacyjnych o tematyce i z wykorzystaniem wystawy, przygotowania działania aktywistycznego, pokazu filmów towarzyszących wystawie czy zbieranie podpisów pod petycją „TAK dla uchodźców”.

Wystawie towarzyszy pakiet informacji:

e-wystawa (zobacz, jak wygląda wystawa)

fotografie z wystawy do użycia w mediach społecznościowych i do promocji w internecie

kilka fotografii z wystawy do użycia dla mediów i szkic informacji prasowej.

petycja do wydrukowania i podpisywania

– publikacja edukacyjna ze scenariuszami dot. społeczno-politycznego kontekstu współczesnych migracji „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi”.

– filmy z bohater(k)ami wystawy:

 

Film 3 – wersja angielska:

Powiedz Tak dla Uchodźców!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

14872