Znamy nominacje do nagrody medialnej Amnesty International – Pióro Nadziei 2018 – Amnesty International

Znamy nominacje do nagrody medialnej Amnesty International – Pióro Nadziei 2018

Nagroda medialna Amnesty International jest przyznawana co roku osobom, które swoją pracą w mediach zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, odznaczają się społecznym zaangażowaniem i przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka.

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano ponad 40 kandydatur. Spośród nich Amnesty International zdecydowało się przyznać 4 nominacje, dla osób broniących praw człowieka przy użyciu różnych środków medialnego przekazu:

 • Anton Ambroziak – dziennikarz serwisu OKO.press
 • Marcin Wyrwał, Edyta Żemła, Paweł Ławiński – dziennikarze serwisu Onet.pl
 • Anna Gmiterek-Zabłocka – dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin
 • Ewa Wołkanowska-Kołodziej – niezależna dziennikarka i reporterka

Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagrody Pióro Nadziei 2018, które odbędzie się 8 grudnia o godzinie 17:30 podczas finału Maratonu Pisania Listów w Warszawie (lokalizacja: Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, III piętro).

Zwycięską kandydaturę wyłoni jury konkursowe, w którym zasiądą Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, członkowie i członkinie Rady Programowej Stowarzyszenia oraz gość specjalny – Ewa Siedlecka, laureatka nagrody specjalnej Amnesty International za całokształt pracy dziennikarskiej na rzecz praw człowieka w roku 2011.

Więcej informacji o nagrodzie>>

  Wyślij zgłoszenie do Pióra Nadziei

  Jeśli chcesz, załącz plik z dodatkowymi informacjami

  Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w ramach konkursu "Pióro Nadziei 2022" na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o sile mojego działania oraz sytuacji praw człowieka na świecie. Wiadomości, które od nas otrzymasz, będą dopasowane do Twoich zainteresowań.

  Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
  Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
  Pomagaj wpływać na zmianę prawa
  Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

  Pomóż teraz!

  Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

  Powiązane tematy

  Powiązany temat

  Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

  20576